تور دهلي | تور هند و تور هندوستان
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 7
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 27
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

سفر به دهلي

سفر به دهلي

در مقايسه با بيشتر شهرهاي هندوستان به جز بمبئي، دهلي جايي نسبتا گران است. در اين شهر مي‌توان فرهنگ‌ها، مذاهب و عقايد مختلف زيادي را مشاهده كرد كه در ابتدا ممكن است گيج كننده باشد. دهلي پايتخت هند محسوب مي‌شود كه تراكم جمعيتي زيادي هم دارد. اين مطلب بيشتر در مورد دهلي نو است كه به آن دهلي مي‌گوييم.
اطلاعات ضروري

اختلاف زماني با تهران: ۲:۰۰+
زبان رسمي و رايج: انگليسي، اردو، هندي
واحد پول رسمي: روپيه هند (INR)
نرخ تبديل ارز: ۱۰۰ روپيه=۱.۵۱ دلار
جهت رانندگي: چپ

وضعيت آب و هوايي:

آب و هواي دهلي به نظر بسيار شگف‌انگيز است. با وجود اينكه در طي زمستان كاملا سرد است، هنوز هم ماه‌هاي نوامبر تا مارس با روزهاي گرم كه سردي شب‌ها را مقداري جبران مي كند، بهترين زمان براي سفر به اين شهر به شمار مي‌روند. از ماه‌ آوريل تا ژوئن درجه حرارت هوا به صورت موشك وار بالا مي رود و گاهي مي تواند غير قابل تحمل شود. و اين شرايط زماني بدتر مي‌شود كه بدانيد تهويه هوا در خارج از هتل‌ها و رستوران‌هاي توريستي كاملا كمياب است. در شروع ماه جولاي فصل گردباد و بارش مكرر باران‌هاي سنگين آغاز مي‌شود كه لذت بردن از سرگرمي‌هاي اين شهر را تحت شعاع قرار مي دهد. همچنين مي توانند باعث جريان سيل و مختل كردن زندگي در اين شهر بشوند. بنابراين، اين موقع از سال زمان مناسبي براي سفر نيست.
بهترين زمان براي رزرو هتل:

هتل‌ها در دهلي دو فصل عمده دارند. فصل‌هاي پرگردشگر يا به اصطلاح High-Season عموما از اكتبر تا مارس و فصل هاي كم گردشگر يا به اصطلاح off-season از ماه‌هاي آوريل تا سپتامبر به طول مي انجامند. در اغلب هتل‌ها و هاستل‌هاي ارزان اين شهر، قيمت ها در سراسر طول سال تغير چنداني ندارند. اما در هتل‌هاي رنج متوسط و بالاتر اگر در طول فصول كم گردشگر سفري به دهلي داشته باشيد مي توانيد با قيمت هاي كمتري اتاق رزرو كنيد.
انواع هزينه‌ها:
هزينه‌ي هاستل:

نكته‌ي جالب در رابطه با هاستل‌هاي دهلي اين است كه قيمت‌ها خيلي وابسته به موقعيت مكاني نيستند، بطور مثال ممكن است هاستلي در نزديكي مركز شهر، از هاستلي كه چند كيلومتر دور از مركز قرار دارد، قيمتي به مراتب پايين‌تر داشته باشد. در هر صورت براي يك شب اقامت در اتاقي اشتراكي بايد انتظار پرداخت ۵۵۰ تا ۸۲۰ روپيه را داشته باشيد. اگر تمايل داريد در اتاقي خصوصي توقف كنيد، بايد بين ۴۰۰ تا ۱۵۰۰ روپيه هزينه كنيد. البته توجه داشته باشيد با كمي جستجو حتي در نزديكي مركز شهر مي توان اتاق هاي ارزان‌تري هم پيدا كرد.
هزينه‌ي اقامت در هتل:

هتل‌ها در اين شهر خيلي ارزان نيستند مگر اينكه در محله‌ي يهودي نشين Paharganj اتاق اجاره كنيد. اگر بخواهيم قيمت انواع هتل را بر اساس كيفيت و تعداد ستاره دسته بندي كنيم، نتيجه به شرح زير خواهد بود:

۱ ستاره ۵۷۰ تا ۱,۲۰۰ روپيه
۲ ستاره ۶۲۹ تا ۴,۵۳۸ روپيه
۳ ستاره ۶۷۳ تا ۷,۹۵۵ روپيه
۴ ستاره ۲,۰۷۹ تا ۱۲,۰۰۰ روپيه
۵ ستاره ۳,۹۵۲ تا ۱۹,۹۶۱ روپيه
متوسط قيمت مواد غذايي:

غذا در دهلي ارزان است به شرطي كه از دكه‌هاي خياباني غذا تهيه كنيد. مسلم است كه اگر بخواهيد در رستوران‌هاي توريستي غذا ميل كنيد بودجه‌ي شما سريع تر تمام خواهد شد.

صبحانه: معمولا هتل‌ها به همراه اجاره‌ي اتاق وعده‌ي صبحانه را هم ارايه مي دهند، اما اگر اينگونه نبود مي توانيد در دكه‌هاي خياباني و رستوران هاي معمولي غذاي ارزان ميل كنيد. يادتان باشد قيمت رستوران هاي غربي گران‌تر است. (۸۰ تا ۱۵۰ روپيه)

ناهار: شما مي توانيد با هر نوع بودجه اي در اين شهر غذا ميل كنيد. اما حقيقت امر اين است كه رستوران‌ها هرچقدر بهتر باشند هزينه‌هاي بالاتري را از شما كسر خواهند كرد. پس اگر محدوديت زيادي در بودجه داريد كمي قانع باشيد و در غذافروشي‌هاي محلي روزگار را سر كنيد. (۱۰۰ تا ۲۵۰ روپيه)

شام: اگر نشستن در رستوران‌هاي خوب را براي صرف شام انتخاب كنيد، باز هم مي توانيد وعده‌هاي غذايي ارزان پيدا كنيد، اما نسبت به وعده هاي ديگر بايد كمي بيشتر هزينه كنيد. (۲۰۰ تا ۴۰۰ روپيه)

مك دونالد: در دهلي هزينه‌ي يك وعده غذاي مك دونالدي! در بهترين حالت خود معمولا بيش از ۹۵ روپيه نمي‌شود. اگر دوست داريد خودتان آشپزي كنيد، بسته به اينكه به كدام سبك از غذاي غربي يا آسيايي علاقمند باشيد، مي‌توانيد مواد غذايي مورد نياز يك هفته‌تان را با پرداخت به ترتيب حدود۱۶۲۲ و۱۲۶۸ روپيه تهيه كنيد. به ياد داشته باشيد محاسبه قيمت‌ها بر اساس ميزان كالري استاندارد و مواد غذايي مورد نياز يك انسان سالم و بالغ تنظيم شده است كه اقلامي چون نان تازه، برنج سفيد، تخم مرغ، شير (سبك غربي)، سينه‌ي مرغ (پوست كنده و بدون استخوان)، پنير محلي (سبك غربي)، سيب درختي، پرتقال، گوجه فرنگي، سيب زميني و كاهو مي‌شود. مسلم است كه اگر مواد بيشتري نياز داريد، بايد هزينه‌ي بيشتري بپردازيد.
هزينه‌ي حمل و نقل

چهار انتخاب اصلي براي استفاده از سيستم حمل و نقل عمومي در دهلي عبارتند از اتوبوس، مترو، تاكسي و تاكسي‌هاي ۳ چرخ. بيش از ۲,۰۰۰ اتوبوس عمومي در اين شهر مشغول خدمت رساني هستند اما متاسفانه اغلب آن ها راحتي و استاندارد اتوبوس هاي غربي را ندارند. البته تعدادي از آن ها داراي سيستم تهويه مناسب هستند كه با رنگ قرمز مشخص شده‌اند. سيستم متروي اين شهر جديدترين وسيله‌ي نقليه‌اي است كه اضافه شده است و به صورت مكرر اقدام به جابجايي مسافران مي كند. در حال حاضر ۶ خط مترو در ااطراف شهر تعداد زيادي ايستگاه را پوشش مي دهند. با اين وجود راحت‌ترين راه براي دسترسي به بيشترين نقاط شهر استفاده از تاكسي است، اگرچه، گرانترين انتخاب هم محسوب مي‌شود. هزينه‌هاي استفاده از انواع ذوسيله‌ي نقليه در دهلي به شرح زير است:

تاكسي از فرودگاه تا مركز شهر ۲۰۰ تا ۳۰۰ روپيه
مترو از فرودگاه تا مركز شهر ۱۰۰ روپيه
هر ۳ كيلومتر جابجايي توسط تاكسي در دهلي/دهلي نو ۵۳ تا ۸۰ روپيه
۳ كيلومتر جابجايي توسط تاكسي ۳ چرخ ۴۰ تا ۶۰ روپيه
مترو در دهلي ۸ تا ۳۰ روپيه
كرايه ماشين و راننده براي ۱ روز كامل ۱,۵۰۰ تا۲,۰۰۰ روپيه
قطار اكسپرس به آگرا ۲۶۳ تا ۷۰۰ روپيه

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۴:۱۲:۰۷ ] [ afsaneh ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By tinablog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب

|